Graži savanorių tradicija
Ketvirtadienis, 14 Gruodžio 2006 16:14

 

Tęsdami gražią tradiciją mūsų rinktinės civilių ir karių bendradarbiavimo kuopos kariai 2006 gruodžio 14-osios pavakarę aplankė Lentvario vaikų globos namus. Tokių susitikimų laukia ne tik vaikai, bet ir kariai.

Pamatę lūkuriuojantį vaikų būrį prie globos namų durų įsitikinome, kad esame laukiami svečiai. Vaikai nieko nelaukdami čiupo karius už rankų ir nusivedė aprodyti kalėdine nuotaika dvelkiančius kambarius, rodė savo piešinius, pasakojo apie kasdienius rūpesčius ir džiaugsmus.

Kaip ir kasmet, taip ir šį kartą, savanoriai į svečius užsuko ne tuščiomis – „apsiginklavę“ gitaromis ir kalėdinėmis dovanėlėmis. Beje, kariai vaikams paruošė ir vaišių stalą.

Savanoriai vaikų globos auklėtiniams parodė filmą „Septyni laiškai iš Afganistano“, kurį vaikai žiūrėjo su didžiuliu susidomėjimu. Patys mažiausieji, susėdę pirmose eilėse prie ekrano, smaližiaudami ledais skaičiavo filmo epizodus, pasakojančius apie karių iš Afganistano rašytus laiškus savo šeimoms Lietuvoje. Vyresnieji įdėmiai tyrinėjo Afganistane tarnaujančiųjų karių gyvenimo sąlygas, vykstančias šaudymo pratybas, laisvalaikio ypatumus.

Vaikus itin nudžiugino nuotraukos iš pavasarinės karių savanorių viešnagės Lentvario vaikų globos namuose.

Tokie susitikimai su vaikų globos auklėtiniais džiugina, nes pamatai švytinčias mažųjų akis. Tad vaikų klegesys ir šypsenos, apkabinimai ir rankos paspaudimai buvo pati nuoširdžiausia Kalėdų dovana savanoriams.