CIMIC kursas Nemencinėje
Parašė   
Ketvirtadienis, 27 Liepos 2006 11:36

2006 m. liepos 26 d. Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre baigėsi civilių ir kariškių bendradarbiavimo JT taikos operacijose kursas. Pažymėjimų teikimo ceremonijoje dalyvavo KASP vadas plk. Antanas Plieskis, JAV ambasados Gynybinio bendradarbiavimo skyriaus viršininkas plk. ltn. Daras Reimersas.

Kurse dalyvavo Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės Civilių ir karių bendradarbiavimo (CKB) kuopos kariai, taip pat atstovai iš KASP štabo ir pajėgų rinktinių.

Tokio pobūdžio kursas Lietuvoje įvyko pirmą kartą. Jį organizavo JAV ambasados Karinio bendradarbiavimo skyriaus ir Savanorių Pajėgų štabo S5 karininkai. Kursas buvo finansuojamas JAV, iš Tarptautinei taikos palaikymo pajėgumų mokymo ir treniruočių programai skirtų lėšų. Kurso koordinatorius KASP štabo CKB karininkas – kpt. Marius Paukštas.

Kursą vedė keturi JAV karinio jūrų laivyno tęstinių studijų mokyklos CKB mokymo centro instruktoriai, vadovaujami Rojus Brenenas. Dauguma instruktorių praeityje buvo tarnavę savo šalių kariuomenėse, visi buvę daugelyje JT misijų Afganistane, Siera Leonėje, Sudane, Liberijoje, Kipre ir kituose karštuose taškuose. Dėstę instruktoriai turi didžiulę praktinę patirtį ne tik kaip patys misijų dalyviai, bet kaip ir patyrę dėstytojai. Savo žinias kariams ir civiliams, jie stengiasi perteikti jau daugiau nei 10 metų. Taip pat svarbu ir naudinga, kad instruktoriai atstovavo ne tik Jungtines Amerikos Valstijas, du atsargos karininkai buvo atvykę iš Kanados ir Indijos.

Šis ypač intensyvus kursas skirtas karininkams, kurie ateityje butų atsakingi už civilių ir kariškių koordinavimą ir bendradarbiavimą TRO, pagrindinis tikslas — supažindinti karius su pagrindiniais CKB principais NATO ir JT vadovaujamose operacijose.

CBK kuopos vadas kpt. Gediminas Latvys džiaugėsi kurso kokybe, gauta tikrai naudinga informacija, taip pat karių savanorių entuziazmu ir noru tobulėti. Šiuo metu, per kuopos rengimo užsiėmimus, kuopos karai buvo gavę civilių ir karių bendradarbiavimo taktinio lygmens žinių, dabar jau susipažino su žymiai platesne medžiaga ir ateityje galės plačiau ir nuodugniau analizuoti bei suprasti CKB svarbą tarptautinėse operacijose.


„Savanoris” Nr. 7 (367) 2006-07-27