Pirmuosiuose CKB užsiėmimuose - diskusijos apie specialias operacijas
Parašė gr. Laimis Bratikas   
Trečiadienis, 27 Vasario 2008 10:06

Vasario pabaigoje vykę pirmosios šių metų pratybos buvo pažymėtos išskirtinumu – pirmą kart KASP Didžiosios kovos GKB kuopos kariams užsiėmus vedė lektorius šiuo metu dirbantis ne Lietuvoje. Baltijos gynybos koledžo instruktorius mjr. Valerijus Šerelis kuopos kariams pristatė CKB doktriną ir sąsajas su psichologinėmis ir informacinės operacijos.

Patirties Afganistane ir Irake turintis karininkas supažindino su naujausiomis specialiomis operacijomis, šios srities vystymo tendencijomis bei diskutavo apie mūsų karių patirtį tarptautinių operacijų vietose.

„Misijose dalyvaujančios NATO valstybės stipriai keičia požiūrį į CKB veiklą, ją didina ir viliasi, kad tai padės spręsti regionų problemas“, sakė mjr. V. Šerelis.

Užsiėmimuose kuopos karys mjr. Eugenijus Vaicekauskas pristatė CKB taktiką, techniką ir procedūras, o eil. Ieva Būdvytytė parengė pristatymą apie Tarptautinę Migracijos organizaciją.

Vėliau CKB kuopos vadas kpt. Gediminas Latvys supažindino su šių metų užsiėmimų tvarkaraščiais, informavo apie kursus ir paminėjo svarbiausias pratybas, kuriose galės dalyvauti kuopos kariai.

Kaip sakė CKB kuopos vadas, pirmieji užsiėmimai buvo vieninteliai, kurie vyko salėje, visos kitos pratybos vyks lauko sąlygomis.

Vado žodžiai pasitvirtino jau antrąją dieną — CKB kariams vyko rikiuotės užsiėmimai ir ginklo valdymo testas.

Prieš trejus metus įkurta KASP CKB kuopa šiuo metu beveik pilnai sukomplektuota. Kuopą sudaro įvairių sričių specialistai nuo inžinierių iki religijotyros. Keli kariai kaip funkciniai specialistai dalyvavo misijose, dar pora šiuo metu ruošiasi užduotims karštuosiuose taškuose.