Alytuje vyksta Sausumos pajėgų netiesioginio poveikio pajėgumų karių pratybos
Penktadienis, 19 Spalio 2012 20:34
Spalio 18 dieną Alytuje, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-ojoje rinktinėje ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotame pėstininkų batalione prasidėjo keturias dienas truksiančios Sausumos pajėgų netiesioginio poveikio pajėgumų karių pratybos „Pasitikėjimas-12".

Pratybose dalyvauja Mechanizuotos pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas", KASP, Juozo Vitkaus inžinerijos, Karaliaus Mindaugo, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotųjų pėstininkų batalionų civilių ir karių bendradarbiavimo (CKB) ir viešųjų ryšių specialistai. Pratybose taip pat dalyvauja KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės CKB kuopos kariai savanoriai ir MPB „Geležinis Vilkas" taktinių psichologinių operacijų grupių kariai, kuriems šios pratybos bus vertinamosios.

Sausumos pajėgų netiesioginio poveikio pajėgumų kariai pratybose treniruosis planuoti ir vykdyti informacinių operacijų užduotis karinių (gynybos) veiksmų metu. Pratybas organizuoja Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo specialistai, jiems padeda KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai.

Pratybos vyks dviem etapais. Pirmojo, teorinio pratybų etapo metu pratybų dalyviai planuoja užduotis, vykdydami karinį sprendimo priėmimo procesą. Suplanuotos užduotys bus pristatomos pratybų metu suformuotoms uždavinio vykdymo grupėms.

Antrajame etape vyks praktinis uždavinio vykdymo grupių informacinių operacijų veiksmų atlikimas vietovėje: derybos, tarpininkavimas, susitikimai su civilinės valdžios atstovais ir gyventojais, darbas su vertėjais, civilinės aplinkos vertinimas, bendradarbiavimas su žiniasklaida, parama civiliams ir kiti veiksmai pagal pratybų planą. Numatomas pratybų dalyvių apsilankymas Alytaus apskrities Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo valdyboje, Alytaus apskrities karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1-ojoje rinktinėje, radijo stotyje „FM 99", susitikimai su Alytaus rajono savivaldybės Alovės ir Punios seniūnais ir kitos užduotys.

Tokio pobūdžio pratybos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų lygmenyje vyksta jau trečius metus iš eilės. 2010 m. pratybos buvo organizuotos Rukloje, praeitais metais - Klaipėdoje. Prieš tai vykusios pratybos buvo skirtos civilių ir karių bendradarbiavimui, o šiemet jos išplėstos į netiesioginio poveikio pajėgumų pratybas.

Asmuo ryšiams - pratybų vadovas, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo Civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas mjr. Gediminas Latvys, tel. 8 698 06 506.