Jūsų parama pasiekė Ukrainą - mes kartu!
Parašė Vilma Rutkauskaitė   
Trečiadienis, 20 Gegužės 2015 16:48
2015 m. vasario–kovo mėn. Jūsų dosnumo dėka buvo surinka per 2,5 tūkst. eurų. Prašymui suteikti paramą Ukrainai neliko abejingos keletas institucijų ir jų darbuotojų Lietuvoje. Jūsų paaukotas lėšas ukrainiečių mažiesiems ligoniams, vaikų namų globotiniams ir perkeltiesiems asmenims perdavė Vaikų ligoninės VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Onkohemotologijos centro (toliau – Vaikų ligoninė) vaikų hematologė ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Nekinetinių operacijų kuopos karė Vilma Rutkauskaitė, kuri Ukrainoje praleido tris savaites.

Konflikto gniuždomą šalį pasiekia įvairi parama iš daugelio pasaulio valstybių. Akcijos „Ukraina – mes kartu!“ iniciatorė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Nekinetinių operacijų kuopa kėlė tikslą pirmiausia padėti labiausiai likimo nuskriaustiems mažiesiems ukrainiečiams. Dnepropetrovsko regiono vaikų ligoninės gydytojams ne tik pristatyta Vaikų ligoninės struktūra ir papasakota, kaip organizuojama pagalba vaikams, sergantiems onkohematologinėmis ligomis, Lietuvoje, bet ir padovanotas aparatas „Kriosistema KM-02А“, kuris leidžia operacijos metu kelerius kartus greičiau atlikti auglio diagnostiką (ji vadinama „express“ diagnostika) ir įvertinti, ar auglys yra piktybinis ar ne. Neturint tokios įrangos, histologinio tyrimo (tai audinių struktūros pokyčių tyrimas) atsakymo reikia laukti apie dvi savaites. Jei diagnozuojama onkoliginė liga, reikia atlikti papildomą chirurginę intervenciją (vėl kartojama operacija). Vaikų ligoninei buvo padovanoti ir kasdien vartojami infuziniai tirpalai (lašelinės).

Po dviejų savaičių vizito Dnepropetrovske aplankyti vaikų namai Kijeve, kuriose glaudžiasi ir šeimos iš antiteroristinės operacijos zonos rytinėje Ukrainos dalyje. Čia vaikai nudžiuginti piešimo įrankiais, neapsieita ir be saldumynų, nors, kaip ir visur tokiose įstaigose, labiausiai jiems reikia dėmesio ir meilės. Kijeve aplankyta perkeltųjų asmenų stovykla ir joje apsistojusiems padovanota įvairios humanitarinės pagalbos iš Lietuvos. Kijeve veikiančiai nevyriausybinei organizacijai, kuri padeda nėščiosioms iš karo zonos ir naujagimiams, padovanota būtiniausių vaistų ir „deguonies pagalvių“ (jos leidžia mažiesiems būti namuose, o ne stacionare). Savanorė įteikė kelias vaistinėles ir kariams.

Visi šie prasmingi darbai nebūtų buvę įgyvendinti be tam tikrų institucijų ir neabejingų jų darbuotojų. Krašto apsaugos savanorių pajėgų Nekinetinių operacijų kuopos karių ir daugelio ukrainiečių vardu dėkojame:
  • departamentams prie Lietuvos Respublikos (LR) Krašto apsaugos ministerijos,
  • Lietuvos bankui,
  • Lietuvos kariuomenei,
  • LR Finansų ministerijai,
  • LR Užsienio reikalų ministerijai,
  • UAB "Švyturys-Utenos alus",
  • UAB „Silberauto“,
  • UAB „Transekspedicija“.
Akcija ir parama Ukrainai nebūtų buvusi suteikta taip sklandžiai bei kryptingai be Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje ministro patarėjo Gvido Kerušausko, puikiai išmanančio aktualiausius šių dienų Ukrainos poreikius, pagalbos. Vis dėlto šią šalį kamuojančių skaudulių dar lieka daug: trūksta reguliarių skiepų, vaistų, kitų medicinos priemonių. Tikime, kad mūsų visų neabejingumas padės išspręsti bent dalį karo negandų kamuojamos šalies sunkumų.