Karių savanorių savaitgalis kupinas diskusijų ir naujų žinių
Trečiadienis, 29 Balandžio 2015 10:53

Balandžio 11-12 dienomis Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės Civilių ir karių bendradarbiavimo kuopos savanoriai dalyvavo pratybose vykusiose generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje.

Šį kartą kariai savanoriai susibūrė norėdami pasisemti žinių apie tendencijas Lietuvos medijų rinkoje, sužinoti daugiau apie Lietuvos pilietinę visuomenę, informacines operacijas ir atvirus šaltinius ieškant informacijos.

„Svarbu, kad šiandienos kuopos pratybos yra interaktyvios, nes kariai savanoriai, ne tik mokosi, diskutuoja ir atlieka praktines užduotis, bet ir patys dalinasi dažnai unikalia ir karių tarpe retai sutinkama sukaupta asmenine patirtimi" - apie pratybas kalbėjo kuopos vadas kpt. Tomas Grėsius.

Pirmasis svečias – Kęstutis Petrauskis, Lietuvos radijo ir televizijos komiteto narys (LRTK). Vos pasisveikinęs su auditorija, K. Petrauskis uždavė klausimą: „Kam reikalinga organicazija?". Šiuo klausimu pranešėjas siekė atskleisti vieną pagrindinių pranešimo žinučių–organizacijos gebėjimą veikti rinkos jėgas. Taip pat, Kęstutis Petrauskis pasidalino statistiniais duomenimis apie tendencijas Lietuvos medijų rinkoje. Kalbėdamas apie žiniaskaidos sistemos kaitą, reklamos rinkos pokyčius Lietuvoje ir pasaulyje, skaitovas ne tik atsakė į iškilusius savanorių klausimus, bet ir leidosi į plačią diskusiją.

Antrojo pranešimo metu buvo kalbama apie Lietuvos pilietinę visuomenę ir pilietinės galios indeksą. Profesorė Ainė Ramonaitė ir Dr. Ieva Petronytė pasidalino savo socialiniu tyrimu, kuriame išryškėjo viena itin įdomi tendencija – visapusiškai aktyvūs asmenys yra labiau pilietiški.  Vėliau šio pranešimo metu gauta informacija pravertė kariams savanoriams atliekant praktines pratybų užduotis. Pabendrauti su kariais buvo pakviestas ir Lietuvos ambasados Ukrainoje ministras patarėjas Gvidas Kerušauskas, kuris obektyviai  papasakojo apie dabartinę situaciją Ukrainoje.

Dieną užbaigė kuopos karių savanorių kapitono Sergėjaus Gaidučio pristatymas apie neseniai vykusias itin neįprastas lauko pratybas bendradarbiaujant su kitomis Lietuvos kariuomenės pajėgomis ir jaunesniojo eilinio Vytauto Rakausko pranešimas apie privatumo saugojimo subtilybes naršant internete.

Antrąją pratybų dieną, sekmadienį, Civilių ir kuopos kariai ankstų rytą vėl išsirikiavo Lietuvos karo akademijos rikiuotės aikštėje, pasiruošę naujai ir turiningai dienai.

Paskaitas pradėjo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų žvalgybos skyriaus viršininkas. Majoras kalbėjo apie informacines operacijas: „Kariams savanoriams yra svarbu suvokti tai, kas vyksta aplink, tam, kad galima būtų priimti tinkamus sprendimus", dalinosi savo patirtimi skaitovas norėdamas suteikti kariams kuo daugiau žinių.

Po įvadinės majoro paskaitos buvo skaitomi pranešimai apie atvirų šaltinių žvalgybą bei funkcinių sričių galimybes. Kitus pranešimus skaitė ilgametę patirtį žvalgyboje sukaupę Sausumos pajėgų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabų žvalgybos kariai – viršila ir kapitonas. Kaip ir pirmąją pratybų dieną, po teorinės dalies kariai savanoriai atliko praktines užduotis, kurios kiekvienai kuopos grupelei pasisekė sėkmingai.