Ginklų testai ir išgyvenimo pamokos
Antradienis, 28 Balandžio 2015 13:36

Krašto apsaugos savanorių pajėgų  Didžiosios Kovos apygardos  8 – osios  rinktinės  801 Nekinetinių operacijų kuopos (toliau – KASP

NOK) karių eilinės mėnesio pratybos su parako kvapu, išgyvenimo pamokomis ir naktiniu žygiu.

Balandžio 25 dienos rytą, KASP kariai savanoriai susirinko Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione, iš kurio vyko į Pabradės poligoną. Čia vyko šaudymo pratybos, kurių metu kariai savanoriai įgavo naujų žinių ir pasikartojo tai, ką mokėjo.

Pratybos prasidėjo nuo šaudymo treniruočių. Kariai savanoriai lavino ginklo valdymo įgūdžius ir mokėsi taiklaus šaudymo principų. Šaudymo pratybos vyko sklandžiai, kiekvienas karys turėjo galimybę iššauti daugiau kaip 150 šūvių bei naudoti ne tik kariams savanoriams įprastus ginklus AK 4 MT ar G 36, bet ir M 16.

Dieną paįvairino paskaita apie naudojimąsi radijo ryšio stotelėmis. Kariai buvo informuoti apie bendrus karinių radijo ryšio stotelių naudojimo principus, galėjo jas išbandyti patys.

Atėjus vakarui, 801 Civilių ir karių bendradarbiavimo kuopos nariai buvo mokomi išgyvenimo įvairiose sąlygose.

„Pagrindinius išgyvenimo principus privalo žinoti kiekvienas karys – nežinai kur ir kokiom susiklosčius  aplinkybėms gali teiti veikti. Todėl naudinga išgirsti instruktoriaus patarimus ir eilę priemonių išbandyti patiems “, - teigė kapitonas Jaroslavas Dubako, visą pratybų laiką praleidęs su kariais savanoriais. Išgyvenimo pratybas kariams vedė Sausumos pajėgų štabo seržantas Raimondas Bimba, kuris organizavo ir naktinį 12 kilometrų orientacinį žygį.