KRC akcija
Penktadienis, 13 Kovo 2015 17:57
Kraujo donorystės akcijoje 2015-03-07 dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės Nekinetinių operacijų kuopos kariai savanoriai. Per popietę kraujo buvo surinkta iš 14 donorų. Kaip pastebi donorų organizatorė p. Jūratė Končiuvienė: „Būtų davę kraujo ir daugiau karių, tačiau didelė dalis karių savanroių buvo skiepyti, o nuo skiepų davimo dienos turi praeiti ne mažiau, kaip vienas mėnuo laiko.“
Tarp karių savanorių yra pastovių kraujo donorų, kurie kraują duoda ne pirmą kartą. Geriausiu pavyzdžiu yra kpt. J. Dubako, kuris kraujo davė net 36 kartus! Taip pat kraujo donorystė įprasta ir jaunesniems kariams savanoriams P. Jurkuvėnui, H. Šavelai, kurie teikia kraujo atitinkamai devintą ir septintą kartą. “Kraujo donorystėje laukiame visų ir vyresnių ir jaunų žmonių. Labai džiaugiamės, kai kraujo duoda jaunimas, nes jaunimo ligų krepšelis yra daug mažesnis dėl ko tikimybė, kad jis taps krauj odonoru daug didesnė.” - Paaiškina p. Jūratė Končiuvienė.
Ne taip seniai 2014-12-12 tarp kariuomenės ir nacionalinio kraujo centro buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kurioje šalys numato skatinti neatlygintiną kraujo donorystę, gerinti jos įvaizdį visuomenėje, esant ekstremaliai situacijai – telkti asmenis kraujo donorystei. Numatytas VšĮ Nacionalinio kraujo centro įsipareigojimas atskiru susitarimu aprūpinti Lietuvos kariuomenę kraujo komponentais.
Kraujo duoti donorams tapo kaip niekad patogu – bet kuri organizacija, kurioje yra pakankamas kiekis duodančių kraujo, gali susiderinti su VšĮ Nacionaliniu kraujo centru dėl mobilios kraujo donorystės stotelės pageidaujamose vietose. Šiuo dideliu patogumu pasinaudojome ir mes!
Donorų organizatorė p. Jūratė Končiuvienė VšĮ Nacionalinio kraujo centro vardu dėkoja visiems kraujo donorams: “Ačiū labai! Padėkoti norime už Jūsų gerumą ir tikimės sulaukti Jūsų ir kitus kartus.”