CKB operacijos po „Leopardų“ priedanga!
Parašė MariusG   
Antradienis, 01 Liepos 2014 19:29


Tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2014“, kaip ir daugelio kitų pratybų bei šiuolaikinių karinių operacijų, viena iš sudėtinių dalių – bendrų veiksmų koordinavimas su civiline aplinka. Tiek Danijos, tiek ir Lietuvos kariuomenių civilių ir karių bendradarbiavimo (toliau – CKB) specialistai šių pratybų metu turėjo puikias galimybes tobulinti savo įgūdžius.
Vyko susitikimai su civilinės valdžios, įstaigų, atstovais, vizitai į Ruklos pagrindinę mokyklą, pabėgėlių centrą, „Achemos“ gamyklą, Gaižiūnų geležinkelio stotį, bendri Danijos ir Lietuvos karių pėstieji patruliai Ruklos gatvėmis. Kiekvieną sąjungininkų karių ir civilių susitikimą lydėjo šypsenos, pagyrimai, nuostaba ir svetingumas. Pratybose padirbėti kartu turėjo galimybę Danijos ir Lietuvos CKB kuopų kariai. Profesine prasme tai buvo puiki savaitė. Kariai keitėsi žiniomis, diskutavo ir „rūpinosi“ civiliais.

Laikantis pratybų scenarijaus, kariai lankėsi įvairiose institucijose ir susidurdavo su tokiais iššūkiais, kaip saugumo situacijos pablogėjimas, galimos cheminės avarijos ir jų likvidavimo klausimai, galimas civilinio transporto linijų panaudojimas kariniams tikslams, pagalba pabėgėliams ir kitoms pažeidžiamoms žmonių grupėms. Susitikimai pareikalavo gero bendrų Danijos ir Lietuvos grupių pasiruošimo, derybų įgūdžių ir greitos reakcijos.

Vyr. ltn. Vidmantas Kuprevičius pasakojo: „vykdamas į ,,Kardo kirtį“ profesine užduočių sėkme neabejojau: mūsų ir kitų sąjungininkų CKB grupių veiklą reglamentuoja tie patys doktrininiai leidiniai. Skubėjau į Ruklą su nekantrumu, net pavarčiau danų-lietuvių kalbų žodyną, pasidomėjau Danijos istorija“.

,,Mūsų bazę „Olivija“ pratybų metu ištisai atakuoja, todėl nuolat tenka judėti į priedangą. Tokiose pratybose dalyvauju pirmą kartą. Prisipažinsiu – jaudinausi. Skirtingos kariuomenės, skirtingos uniformos, nežinomybė. Tačiau jau atlikus pirmąją užduotį – patruliavimą Ruklos miestelyje ir civilinės situacijos įvertinimą – jaudulys atslūgo. Susikalbame visiems suprantama anglų kalba, naudojame tą pačią taktiką, panašias procedūras, o ir esame didelės NATO šeimos nariai“, - pasakojo CKB grupės vadas vyr. ltn. Dinas Kundrotas.
Eil. Igoriui Kononovui dalyvauti tokio masto pratybose yra ne tik smagu, bet ir naudinga, Jis įsitikinęs, kad šios pratybos pasitarnaus tolesniam sėkmingam kariniam bendradarbiavimui.

Asmeniškai noriu padėkoti Jaroslavui, Vidmantui, Zigmui, Dinui, Tomui, Igoriui, Ignui, Andriui, Anai, Gintarui, Laimiui ir Viliui už puikiai
įvykdytas užduotis ir 801 kuopos vardo garsinimą. Šaunuoliai!

Pagarbiai,
Vadas