Ten kur sniegas!
Parašė MariusG   
Trečiadienis, 12 Vasario 2014 19:11


Suplazdėjus prieš 40 „kamufliažinių“ sambūrį rikiuotės aikštėje šeštadienio ryte, sekmadienį patogiai ir tvirtai įtaisyta tarp Ignalinos sniego gumburių.. Kuopos vėliavos ir jos ištikimiausių sekėjų karinė kelionė tęsiasi!...

Kokį ginklą panaudos priešas – niekada negali žinoti, tik nuspėti. Jei jam, tiksliau jo vadams neegzistuoja humaniškumas, konvencijos, tada galima tikėtis ir blogiausio.. Masinio naikinimo, „nešvarusis“ ginklas. Radioaktyvios dalelės, cheminės medžiagos, bakteriologiniai užkratai... Mūsų svečiai Aleksandras ir Jaroslavas moko mus individualios apsaugos nuo šių klastingų pavojų. Metodiškai, nuosekliai, įdomiai prabėga keletas valandų. Per jas užsidėta dujokaukė ir apsauginis kostiumas, išbandyti dozimetrai ir indikatoriai, gauti vertingi praktiniai patarimai iš savo tarnybos sritį tikrai mylinčių ir ja besidominčių instruktorių.

Darbas komandoje, jo tobulinimas – toks pagrindinis šių metų kuopos prioritetas. Džiugu, kad komandines užduotis atliekame papildydami vieni kitus, pagelbėdami ir išradingai. Tokie ir buvo būrių pristatymai šeštadienio popietę; kiekviename jų jautėsi visų karių indėlis - istoriko, teisininko, ekonomisto, humanitaro, vadybininko „prisilietimas“. Būtent taip – tiksliai, panaudodami visas turimas žinias, užtikrintai, originaliai ir vykdytume civilių ir karių bendradarbiavimą, prireikus...!

Stovėdami apsupti Ignalinos kalnų, spausdami prie šono iš vakaro paruoštas slides įdėmiai klausome pono Bronislavo Cicėno patarimų. Slidinėjimo ekspertas atkreipia dėmesį į menkiausius akcentus, ypatingai stebi šių pratybų kuopos „naujokus“ – karius, kuriems tai viena iš pirmųjų pažinčių su slidinėjimu. Ir kaip vėliau pasakys instruktorius “Nustebinote savo ištverme, ilgu slidinėjimo laiku, disciplina ir pastangomis!“. Buvo visko: ir greičio, ir kritimų, ir nuovargio prakaito lašų ant kaktos, ir daug daug pasitenkinimo šypsenų.

MES gebame atlikti žygį žiemą, apsisaugoti save ir sėkmingai bendradarbiauti! Iriamės PIRMYN!