Tarptautinės minavimo pratybos, nesuveikęs Gintaro minosvaidis ir diskusijos apie amžinąją taiką
Parašė MariusG   
Trečiadienis, 18 Rugsėjo 2013 17:40


Taip jau būna.. Kad parodžius kariui savanoriui kažką įdomaus, naudingo ir galinčio pasitarnauti ginant gimtąją šalį, teks atlaikyti jo nuolatinius prašymus „Dar!“. Bet rimtas instruktorius į tuos prašymus reaguoja besidžiaugdamas karių žingeidumu, greitu žinių įsisavinimu bei sprendimų originalumu.

 Buvo visiškai aišku, kad pavasarį išklausę Gintaro paskaitų stengsimės sugrįžti į Ruklą praktinėms karo inžinerijos pratyboms. Štai mes jau čia, ryte iškilmingos ceremonijos metu įteikę Vidmantui aukštesnį karinį laipsnį, palinkėję Marijai sėkmės profesinėje karo tarnyboje ir sutikę Heiki, pasiruošę minuoti! Atsargos leitenantas Heiki, Estijos karys savanoris, šiuo metu dirbantis Lietuvoje-mūsų pratybų svečias ir dalyvis. Draugystės dėka šias pratybas galime drąsiai vadinti tarptautinėmis! ;)

 Gerai užmaskuotos, kovinėje padėtyje esančios minos pasirengę šokti iš žemės ir „visu savo gražumu“ susigerti į priešo sunkiąją techniką. Agresoriams pasirinkus asfaltuotas gatves-čia jų laukia ne ką mažiau pavojingi siurprizai. Minos – galingas ginklas, mokant jas tinkamai naudoti ir maskuoti, galima įgyti ženklų pranašumą mūšyje. Pranašumą, kuris laikui bėgant pavirsta pergale! Už tai mes atsisveikindami ir dėkojame instruktoriui Gintarui, kuris yra tikras savo srities profesionalas ir žinovas. Smagu, kad jis irgi giria mūsų padalinio karius dėl jų iniciatyvos ir motyvacijos.

Socialinių mokslų daktaras Tomas Janeliūnas sekmadienį dalinasi savo pastebėjimais, įžvalgomis apie šių dienų konfliktus. Nuo teorijos iki praktinių pavyzdžių, nuo istorijos iki šių dienų aktualijų – garbingo svečio sukurta diskusija įtraukia visus, rekordiškai gausiai šį savaitgalį dalyvavusius kuopos karius.

Rudens pradžia, pilnėjančios automobilių gatvės, besikeičiančios spalvos, vėstantys orai ir... besitęsiantys CKB kuopos karių prasmingi nuotykiai!