Sugrįžimas į smėlio žemę. Įkaitusios tūtos. Vakaro emocijos.
Parašė MariusG   
Penktadienis, 30 Rugpjūčio 2013 16:22


Tolygus kvėpavimas, tvirtai laikomas ginklas ir didelis noras pataikyti... Per kryptuko apskritimą nekantriai stebimas „kovos“ laukas,  jaučiamas nedidelis jaudulys ir pirštas bet kuriuo momentu pasiruošęs užtikrintai spausti nuleistuką.. CKB kuopos karys už akimirkos pradės kovinį šaudymą!

DRIOKSTELI ŠŪVIAI ir dauguma iš Pabradės kovinio šaudymo lauke, miško fone pasirodžiusių žalių taikinių pasislepia horizonte. Intensyvi ugnis iš 12 pozicijų užpildo mišką nepertraukiamu, aukštų natų aidu.  20 šūvių išlekia nepastebimai-laikas keisti dėtuvę ir toliau įdėmiai sekti pasirodančius taikinius. Ginklo vamzdis jau pakankamai įkaitęs nuo nepertraukiamo šaudymo, pamažu atsiranda nuovargis, kažkam užkrinta įkaitusi tūta-Pabradės šaudykloje „karšta“! Atstumas iki taikinių didėja-pataikyti nors ir sunkiau, bet tai reiškia artėjančią šaudymo pabaigą – „priešas“ tolsta.
Besidalinant įspūdžiais apie sudėtingiausią metų kovinio šaudymo pratimą, skelbiami rezultatai – efektyviausia ugnis paleista iš Karolio, Dariaus ir Juozo ginklų.  Juozas rikiuotės metu pagerbiamas ir apdovanojamas kaip geriausias šių metų kuopos šaulys.  Pušyne, smagiai ir linksmai bendraudami kariai valo ginklus-dėkoja kario ištikimiausiam „draugui“ už suteiktas emocijas.
50 klausimų. Tiek jų teorinių žinių patikrinimo teste, kuris ne tik leis įvertinti karių taktikos, inžinerijos, CKB, medicinos, ryšių, bet ir išrinkti, diplomuoti  rugpjūčio mėnesio sumaniausią CKB kuopos karį. Aplenkęs daugelį, gerus rezultatus parodžiusių, kuopos karių nugalėtoju tampa Gintaras. Smagu, kad karys neseniai praleidęs 7 mėnesius tolimajame kalnuotame Afganistane, išlaiko ir nuolatos gerina turimas žinias. Apie šį savaitgalį Gintarui primins iškovoto titulo sertifikatas, parašais patvirtintas visų kuopos karių.
Vakarą tęsia, jau Pabradės vakarų tradicija tampantis, „Protų mūšis“ . Čia jau 5-ioms komandoms tenka atsakinėti į klausimus, kurie nieko bendro neturi su kariuomene. Svarbu reakcija, komandinis minčių generavimas, rizikos įvertinimas ir žinoma turimos žinios. Komanda pasivadinusi dovaną reiškiančiu dari kalbos žodžiu „BAKŠYŠ“ priešininkams dovanų nedalina ir užtikrintai nugali.
Šeštadienį užbaigiame „sirgdami“ už krepšinio rinktinę žaidžiančią prieš Makedoniją. Pergalė, noras kovoti, vilčių teikiantis krepšininkų žaidimas, anot rungtynes stebėjusių apie 20-ies uniformuotų krepšinio „ekspertų“  turėtų atnešti gerų rezultatų artėjančiame Europos čempionate.
Sekmadienį vyksta Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, pokalbiai su žurnalistais, organizacijomis- imituojamos derybos, susitikimai, didelis dėmesys kreipiamas į pasiruošimą, analizę, išvadas. Vyksta intensyvus pasiruošimas artėjančioms kuopos vertinamosioms pratyboms „Pasitikėjimas“.
Intensyvios savaitgalio pratybos palieka savo „įrašus“ ant uniformos ir raumenyse. Bet karių veiduose nepaisant nuovargio matoma šypsena, akyse galima įžvelgt ramybę ir pasitikėjimą. Pasitikėjimą savimi, vienas kitu, pasitikėjimą vykdoma prasminga veikla - Tėvynės labui!