Klastingi minų spąstai ir operacija „Vėlyvasis pavasaris“
Parašė MariusG   
Penktadienis, 03 Gegužės 2013 16:10

Stebėdami pro automobilio langus pavasarojančią gamtą artėjame prie Ruklos. Karinis miestelis savaitgalį ilsisi nuo kariškių bruzdesio, jų transporto motorų gausmo ir šaudykloje aidinčių šūvių. Susitikimas ir pirmi inžinieriaus Gintaro nurodymai    
                   
nepalieka klausimų apie būsimų pratybų eigą – jos bus intensyvios, informatyvios ir su praktiniais iššūkiais.                Minos, sprogstamieji užtaisai... Turbūt labiausiai nelaukiamas ginklas, kuris gali būti panaudotas prieš tave šių dienų mūšio lauke. Ir tą, deja, priešiškos pajėgos labai sėkmingai daro prieš koalicijos pajėgas įvairiausiuose pasaulio taškuose. Įrankis, kur vienas neatsargus judesys gali turėti tragiškų pasekmių, dažniausiai nematomas, galingas ir psichologiškai veikiantis visą padalinį ne vien tik sužalotą karį. Gintaras nuosekliai, išsamiai dėsto medžiagą apie minas, jų panaudojimą ir apsaugą.  Į dažnai užduodamus klausimus instruktorius atsakinėja užtikrintai ir su pavyzdžiais – jaučiama didelė patirtis,  sukaupta ne vien studijuojant medžiagą, bet ir vykdant išminavimus, rizikuojant situacijose kada suklysti galima tik vienintelį kartą.

Laikas prabėga nepastebimai, apžiūrima „sprogmenų klasė“ ir jau laikas dėkojant spausti instruktoriui ranką, daryti, kaip visada nuotaikingą, pratybų nuotrauką ir vykti į sostinę. Į Ruklą dar grįšime antrai Karo inžinerijos pratybų daliai ir kaip galima suprasti iš nuotaikų vyraujančių po šių pratybų: tiek Gintaras, tiek mes jau laukiame sekančio susitikimo.

Sekmadienis prabėga prie žemėlapių. Juose be topografinių, reljefo ženklų atsiranda CKB simboliai, svarbios, saugotinos vietos. Planavimas ne ką mažiau svarbus nei pats vykdymas. O kai tai daroma keliose grupėse, į kurias suskirstomi kariai turintys skirtingas žinias, patirtį – planavimo produktai gaunami įdomūs ir įvairiapusiai.  Pristatymuose pasisako ir išvadas pateikia kiekvienas grupės narys. Kiekvienas jų žino ir supranta kaip bus vykdoma operacija „Vėlyvasis pavasaris“. Kiekvienas iš jų motyvuotas, darbštus ir geras karys savanoris. CKB kuopos karinės šeimos narys. Šeimos, kuri susimato jau ateinantį savaitgalį!

Pagarbiai.