Šaudykloje – petis į petį su olimpiečiais
Parašė kpt. Marius Geležiūnas   
Antradienis, 02 Balandžio 2013 21:56

Kovo 30 d. CKB kuopos karininkai Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje tobulino šaudymo iš pistoleto įgūdžius. Pratybose dalyvavo ir trys šiuolaikinės penkiakovės olimpiečiai, KASP 8-osios rinktinės kariai savanoriai:  olimpinė čempionė eilinė Laura Asadauskaitė, eilinis Justinas Kinderis ir eilinis Tomas Makarovas.
Pratybos vyko lazerinėje ir uždaroje šaudyklose su „Colt 1911" pistoletais. Pagrindinis pratybų tikslas buvo sugebėti pasiekti nedidelę šūvių sklaidą, kas parodo šaulio pozicijos stabilumą, nuleistuko kontrolę ir bendrų taiklaus šaudymo principų žinojimą bei laikymąsi.
CKB kuopos kariams pratybos lazeriniame tire buvo jau antrosios šiais metais. Ir kaip vėliau parodė šaudymo rezultatai, treniruotės tire bei „sausas“ taiklaus šaudymo principų treniravimas buvo labai naudingi. Daugelis kuopos karių pasiekė labai gerus arba puikius, o kai kurie ir šaudymo varžybų lygio, rezultatus.
Pratybose olimpiečiai taip pat dalijosi savo šaudymo patirtimi, pasakojo apie sportinių ginklų šaudymo ypatumus, kvėpavimo techniką. Kasdien treniruočių metu iš sportinių ginklų šaudantys sportininkai ir kovinius ginklus valdė puikiai, tačiau pabrėžė, kad skirtumų vis dėlto yra. Pasak L. Asadauskaitės, naudoti sportinius ginklus yra paprasčiau: nereikia užtaisyti dėtuvių, iššovus iš sportinio ginklo yra mažesnė atatranka. Tačiau sportiniame šaudyme ypač svarbus tikslumas.
Pabuvę prieššventinę dieną kariškoje šeimoje, įgiję naujų įgūdžių ir pasiekę puikių rezultatų kariai skirstėsi minėti gražios pavasario šventės. Greitai ir vėl kartu.. Pabradė, šūviai, išgyvenimo žinios, CKB projektas..! Menas kariauti kitaip – menas treniruotis įdomiai!

Pratybų nuotraukų galerija