CKB kuopos kariai teigiamai įvertinti Sausumos pajėgų netiesioginio poveikio pajėgumų pratybose
Pirmadienis, 22 Spalio 2012 15:19
Spalio 21 dieną Alytuje baigėsi keturias dienas trukusios Sausumos pajėgų netiesioginio poveikio pajėgumų karių pratybos „Pasitikėjimas-12".
Šiose pratybose dalyvavo virš aštuoniasdešimt karių iš įvairių Lietuvos kariuomenės dalinių, taip pat išMechanizuotos pėstininkų brigados “Geležinis vilkas” taktinių psichologinių operacijų grupių ir karių savanorių iš KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės Civilių ir karių bendradarbiavimo kuopos,kuriems šios pratybos buvo vertinamosios.
„Glaudus bendradarbiavimas tarp pratybose dalyvavusių civilių ir karių bendradarbiavimo, psichologinių operacijų karių ir viešųjų ryšių specialistų nulėmė pratybų tikslų pasiekimą“ teigė pratybų vadovas mjr. Gediminas Latvys.  Pasak pratybų vadovo šiuolaikiniuose kariniuose konfliktuose vis didesnis dėmesys yra skiriamas netiesioginio poveikio pajėgumų panaudojimui, todėl tokio pobūdžio pratybos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgose yra labai naudingos.
„Pirmą kartą užduotis vykdžiau su kariais savanoriais ir man asmeniškai patiko jų kompetencija bei komunikabilumas. Daugelyje užduočių vietų teko bendrauti su tikrais tam tikrų sričių specialistais ir tokiu būdu sprendėme praktiškai realius klausimus, kurie galėtų kilti karo padėties metu,“- sakė vyresnioji leitenantė Virginija Jurkutė iš Artilerijos bataliono. Pasak karininkės, pratybų metu ji patyrė daug gerų emocijų ir turėjo puikią progą pažinti gražiausias Alytaus apylinkes.
“Nustebino, kad Alytaus miesto gyventojai ir vaikai mus kalbindavo. Taip pat ypač įdomią užduotį teko vykdyti susitikimą vienkiemyje – reali aplinka ir tikri gyventojai”, - sakė eilinis Povilas Rubinas iš KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-os rinktinės karys savanoris. Šių pratybų metu Sausumos pajėgų netiesioginio poveikio pajėgumų kariai treniravosi planuoti ir vykdyti informacinių operacijų užduotis karinių (gynybos) veiksmų metu. Pratybos vyko dviem etapais. Pirmojo, teorinio pratybų etapo metu pratybų dalyviai planavo užduotis, vykdydami karinį sprendimo priėmimo procesą. Suplanuotos užduotys buvo pristatomos pratybų metu suformuotoms uždavinio vykdymo grupėms.
Antrajame etape vyko praktinis uždavinio vykdymo grupių informacinių operacijų veiksmų atlikimas vietovėje: derybos, tarpininkavimas, susitikimai su civilinės valdžios atstovais ir gyventojais, darbas su vertėjais, civilinės aplinkos vertinimas, bendradarbiavimas su žiniasklaida, parama civiliams ir kiti veiksmai pagal pratybų planą. Grupės taip pat lankėsi Alytaus apskrities Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo valdyboje, Alytaus apskrities karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1-ojoje rinktinėje, radijo stotyje „FM 99",
Tokio pobūdžio pratybos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų lygmenyje vyko jau trečius metus iš eilės. 2010 m. pratybos buvo organizuotos Rukloje, praeitais metais - Klaipėdoje. Prieš tai vykusios pratybos buvo skirtos civilių ir karių bendradarbiavimui, o šiemet jos išplėstos į netiesioginio poveikio pajėgumų pratybas.
Asmuo ryšiams - pratybų vadovas, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo Civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas mjr. Gediminas Latvys, tel. 8 698 06 506.

Pratybų nuotraukų galerija