Klausos negalią turintys stovyklautojai susipažino su Lietuvos kariuomene
Pirmadienis, 23 Liepos 2012 11:14

Liepos mėnesį Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 801 (Civilių ir karių bendradarbiavimo - CKB) kuopos kariai lankėsi vaikų vasaros poilsio stovykloje „Pagaviukas“, kurią organizavo Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija „Pagava“. CKB kuopos kariai susitiko su daugiau nei 40 kurčių ir neprigirdinčių vaikų, jų šeimos narių ir vaikų iš globos namų bei jų vadovų iš visos Lietuvos.

Jau ne pirmus metus organizacija „Pagava“ rengia šią stovyklą Pylimų kaime, Vievio r. Joje siekiama integruoti kurčius vaikus į visuomenę, rūpinamasi jų lavinimu, ugdymu ir poilsiu. Stovykloje vyko užsiėmimai, kurie skirti plėsti kurčių vaikų akiratį, ne tik lavinti dailės ir sporto gebėjimus, bet ir supažindinti su Lietuvos istorija, ugdyti pilietiškumą. Organizacijos nariai suprasdami, kad kariuomenė yra neatsiejama bet kurios valstybės dalis, kreipėsi į Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgas dėl galimybės pristatyti Lietuvos kariuomenę kurtiesiems vaikams, kad šie geriau suprastų, kas yra kariuomenė ir kodėl ji reikalinga valstybei.

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės CKB kuopos kariai noriai sutiko pasidalinti savo žiniomis ir pirmame užsiėmime vyr. ltn. Inga Pranaitienė papasakojo vaikams apie Lietuvos kariuomenės istoriją, struktūrą, veiklą ir santykį su Lietuvos visuomene. Kitame užsiėmime vyresnysis leitenantas Andrejus Charsika, kuris neseniai grįžo iš misijos Afganistane, pristatė Lietuvos kariuomenės vykdomą veiklą Afganistano Goro provincijoje, šios šalies žmonių gyvenimo sąlygas, vaikų galimybes mokytis ir džiaugtis vaikyste bei atšiaurią gamtą. Stovyklautojai, išklausę įdomių pasakojimų, galėjo gyvai pamatyti karių ekipuotę. Vyresnysis eilinis Zigmas Medingis vaizdžiai parodė vaikams, kas ir kaip dedama į kario kuprinę, kaip ją patogiau užsidėti ir kokią funkciją atlieka visi kariui reikalingi daiktai. Vėliau patys stovyklautojai galėjo išbandyti sukrauti daiktus į kuprinę ir pajusti kuprinės svorį ant savo pečių.

Stovyklautojai džiaugėsi, kad buvo labai įdomu išgirsti kario savanorio įspūdžius apie Afganistaną, o labiausiai įsiminė universalūs kariniai marškinėliai, kurie ne tik apsaugo nuo uodų, bet ir leidžia odai kvėpuoti po storiausiais rūbais bei tinka vėžiams gaudyti.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo, kuris skyrė transportą, dėka, vaikams buvo suorganizuota kelionė į Vytauto Didžiojo Karo muziejaus Karo technikos ir transporto Vilniaus skyrių. Kapitonas Jaroslavas Dubako išsamiai pasakojo apie kiekvieną Lietuvos kariuomenės technikos eksponatą.

„Muziejuje po atviru dangumi vaikai galėjo užlipti ant tikro tanko, susipažinti su karine technika ir iš vidaus apžiūrėti kai kuriuos karinius automobilius. Džiugu, kad draugiški kariai aktyviai atsakinėjo į įvairius vaikų klausimus. Manau, kad ne vienas iš jų susigundė ateityje prisijungti prie krašto apsaugos savanorių pajėgų“, – teigė stovyklos „Pagaviukas“ vadovė Marija Markina.

Pasak stovyklos savanorio Tomo Žukausko, labiausiai įsiminė pamatytos mašinos ir tankai. „Man ir dabar iš galvos neišeina, kad tanko svoris apie 40 tonų su amunicija ir kad jis šimtui kilometrų sunaudoja nuo 200 iki 400 litrų degalų“.

Stovyklos vadovė Marija dalijosi įspūdžiais: „Iki susitikimo vaikai ir vadovai žinojo tik tiek, kad pas juos atvyks kariai. Paslaptingumu apgaubtas susitikimas pranoko visus mūsų lūkesčius. Vaikai ne tik sužinojo daug naujo apie Lietuvos kariuomenę, Afganistaną ir šioje šalyje vykdomą misiją, bet ir iš arti pamatė nacionalinius Afganistano drabužius, patyrė, ką reiškia užsimesti ant pečių sunkią kario kuprinę, ir turėjo galimybę apsilankyti karinės technikos muziejuje.

Stovyklautojai ir jų vadovai po prasmingo ir įdomaus susitikimo su kariais dėkojo už puikiai praleistą laiką.

Vyr. ltn. Inga Pranaitienė