Savaitgalio pratybose CKB kuopos kariai savanoriai tobulino lauko taktikos bei derybų įgūdžius
Penktadienis, 25 Gegužės 2012 09:39

Gegužės 18-20 dienomis Panevėžyje Karaliaus Mindaugo mechanizuotajame pėstininkų batalione KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 801 Civilių ir karių bendradarbiavimo kuopos kariai kartu su Karaliaus Mindaugo MPB kariais dalyvavo nepertraukiamose dviejų parų mokymuose.

Gegužės 18 d. penktadienio vakarą Vilniuje LDK Gedimino Štabo batalione po darbų susirinkę kariai savanoriai pirmiausia išklausė paskaitos apie pabėgėlių ir perkeltųjų asmenų centrų įkūrimą bei buvo supažindinti su pagrindiniais reikalavimais, norint įkurti tokius centrus. Po paskaitos kariai išvyko tęsti pratybų į Panevėžyje įsikūrusį Karaliaus Mindaugo MPB.

Saulėtą ir giedrą šeštadienio rytą grupėmis suskirstyti kariai pratybas pradėjo 8 km orientavimosi žygiu, kurio metu reikėjo susiorientuoti vietovėje, rasti reikiamus maršruto taškus bei nustatytu laiku sėkmingai pasiekti maršruto finišą.

Sekanti užduotis reikalavo iš karių drąsos ir ryžto: kariams reikėjo ne tik įveikti kliūtis, persikelti per jas, bet kartu ir pasitikėti savo komanda, norint jas sėkmingai įveikti.

Artėjant vakarui kariai tobulino lauko taktikos įgūdžius: savanoriai turėjo veikti lauke tiesiogiai apšaudomi priešo, sėkmingai atsitraukti bei užimti patrulio bazę ir vykdyti stebėjimą naktį.

Antrosios dienos pratybų užduotys buvo susijusios su civilių ir karių bendradarbiavimo specifika: kariai turėjo susipažinti su pagrindiniais derybų ir tarpininkavimo vedimo principais bei mokėti juos taikyti praktiškai. Svarbi užduotis – sukurti bei palaikyti sąveiką ir koordinuoti veiklą su civilinėmis organizacijomis. Taip pat kariams teko nelengva užduotis – suteikti skubią paramą civiliams, įgyvendinant greito poveikio projektus.

„CKB kuopos veikla neatsiejama nuo bendradarbiavimo su kitais LK padaliniais, todėl šios pratybos kuopai – labai svarbios. Tokios pratybos pradėtos organizuoti siekiant gerinti kuopos parengtumą.  Šie mokymai – tai pirmas toks bandymas, tikiu, kad panašių pratybų tik daugės“, - apie savaitgalio mokymus kalbėjo kpt. Jaroslavas Dubako.