Lietuvos našlaičiai galvoja ir apie toli Afganistane esančius likimo brolius
Parašė Aušra   
Trečiadienis, 13 Gegužės 2009 23:00

Labdaros ir paramos fondo „Visos Lietuvos vaikai (SOS vaikai)“ Vaikų sodybos programose dalyvaujantys vaikai išgirdę apie Lietuvos karių misiją Afganistane nusprendė suruošti dovanėles likimo broliams tolimoje šalyje. Balandžio 18 d. Elektrėnų savivaldybėje esančiame Koncepto kaime gyvenančius vaikus aplankė CKB ir išvykti besiruošiantys PAG-9 kariai. Jiems vaikai perdavė dėžę su dovanomis – naujais drabužiais ir žaislais – tai kuo šie vaikai galėjo pasidalinti.


Kariai savanoriai vis dažniau dalyvauja tarptautinėse operacijose ir misijose. Beveik kiekvienoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) rotacijoje tarnauja savanoriai.

Štai ir dabar gegužės 17 d. po oficialios pasikeitimo ceremonijos Čagčarane, misiją Afganistane pradėjo devintoji Lietuvos karių pamaina, su kuria išvyko ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės Civilių ir karių bendradarbiavimo kuopos (CKB) leitenantas Andrejus Charsika.

Aštuntąjį provincijos atkūrimo grupės karinį vienetą, suformuotą iš KASP, pakeitė devintasis, kurio pagrindą sudaro Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono kariai. Planuojama, kad PAG-10 bus formuojamas taip pat KASP pagrindu.

CKB kuopos kariai žinodami, jog PAG-9 karių laukia nemaži iššūkiai – saugumo situacija vasaros metu sudėtingesnė, suaktyvėja kovotojų judėjimas, artėja valdžios rinkimai (šalies prezidento ir tarybų), organizavo civilių ir karių bendradarbiavimo projektą.

Labdaros ir paramos fondo „Visos Lietuvos vaikai (SOS vaikai)“ Vaikų sodybos programose dalyvaujantys vaikai išgirdę apie Lietuvos karių misiją Afganistane nusprendė suruošti dovanėles likimo broliams tolimoje šalyje. Balandžio 18 d. Elektrėnų savivaldybėje esančiame Koncepto kaime gyvenančius vaikus aplankė CKB ir išvykti besiruošiantys PAG-9 kariai. Jiems vaikai perdavė dėžę su dovanomis – naujais drabužiais ir žaislais – tai kuo šie vaikai galėjo pasidalinti. Našlaičiai ar likę be globos vaikai laukė karių ir jų atvykimui ruošėsi: iškepė pyragą, sausainių, parengė muzikinį pasirodymą, mergaitės pasipuošė tautiniais drabužiais. Kariai taip pat neliko skolingi – Afganistane jau buvę kariai pasidalino įspūdžiais ir patirtimi, papasakojo kaip, kokiomis sąlygomis ten gyvena vaikai. Koncepto kaime gyvenantys vaikai stebėjosi, kad jų bendraamžių mokyklos yra po atviru dangumi ar palapinėje (tik nedaugelis mokyklų Goro provincijoje turi pastatus).

Kariai parodė atsivežtą vaizdo medžiagą, nuotraukas ir misijos metu karių nešiojamą amuniciją – šalmą ir šarvinę liemenę. Nusidriekė eilė norinčiųjų pasimatuoti, ne išimtis buvo ir auklėtojos.

Susitikime kartu dalyvavo ir Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcijos atstovas Edmundas Atkočiūnas. Jis išvykstantiems kariams perdavė įvairių suvenyrų su Lietuvos tūkstantmečio simbolika.

PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija. Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Kartu su  Lietuvos kariais ir civiliais Gore taip pat tarnauja Danijos, Kroatijos, JAV, Ukrainos ir Gruzijos kariai.
Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.