Pratybos „Strong Shield 08“
Ketvirtadienis, 16 Spalio 2008 10:15

Spalio 17 - 24 dienomis Rukloje vyks MPB „Geležinis vilkas“ ir Inžinerijos bataliono mokymai „Strong Shield 08“.

Šiuose mokymuose dalyvaus Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo kariai ir Civilių ir karių bendradarbiavimo kuopos kariai savanoriai. Ats.ltn. Vytautas Audzijonis, ats.ltn. Virgilijus Rutkauskas ir gr. Evaldas Stanelis bus paskirti į Civilių ir karių bendradarbiavimo skyrius, jų užduotims atlikti. Šie kariai savanoriai vykdys CKB užduotys bataliono lygmens sudėtyje, t.y. palaikys ryšius su civilinėmis organizacijomis, vykdys derybas, susitikimus su tarptautinėmis, nevyriausybinėmis ir vyriausybinėmis organizacijomis ir atliks vietovės vertinimą.

Kiti kuopos kariai savanoriai (ats.ltn. Eglė Trataitė ir gr. Zigmas Medingis) atliks užduotys „Baltosios ląstelės“ sudėtyje.

Civilių ir karių bendradarbiavimo (CKB) užduotis - veiksmų planavimas, koordinavimas ir bendradarbiavimas tarp karinės vadovybės ir civilių gyventojų, vietinės valdžios institucijų, tarptautinių, vietinių ir nevyriausybinių organizacijų, siekiant užtikrinti vado karinių užduočių vykdymą. 

Civilių ir karių bendradarbiavimo kuopos kariai savanoriai, MPB „Geležinis vilkas“ mokymuose „Strong Shield“,  dalyvauja nuo 2006 metų.