PAG-8 skelbia akciją: „Lietuvos moksleivių šalikai Afganistano vaikams“
Antradienis, 09 Rugsėjo 2008 14:34

Nuo š. m. rugsėjo 10 d. Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskričių mokyklose, skelbiama akcija „Lietuvos moksleivių šalikai Afganistano vaikams“. Akciją skelbia misijai Afganistane besirengianti 8-osios Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-8) CKB skyrius, kurio sudėtyje yra mūsų kuopos vadas kpt. Gediminas Latvys ir karys savanoris ats.vyr.ltn. Erlandas Snieškus.

Akcijoje pakviestų dalyvauti Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskričių mokyklų moksleiviai bus paraginti savo rankomis numegzti šalikus Afganistano Goro provincijos moksleiviams ir tokiu būdu palengvinti jų sunkią dalią šaltos Goro provincijos žiemos sąlygomis, o taip pat savo kūrybiškumu išreikšti moralinę paramą kolegoms iš tolimos ir skurdžios šalies mokyklų.

Goro provincija yra viena skurdžiausių Afganistane, didžiąją dalį provincijos teritorijos užima kalnai. Klimato sąlygos čia atšiaurios, vasaros karštos, o žiemos šaltos. Situacija šios provincijos mokyklose yra labai bloga – didesnė dalis mokyklų neturi pastatų, trūksta kvalifikuotų mokytojų, moksleiviai nėra aprūpinti mokyklinėmis priemonėmis, dauguma vaikų neturi šiltų drabužių.

Jau ankščiau Lietuvoje buvo renkami daiktai kurių trūksta Goro provincijos gyventojams. Lietuvos žmonės noriai nešė drabužius, avalynę, antklodes, mokyklines priemones ir kitus būtiniausius daiktus. Goro provincijos žmonės vertina Lietuvos gyventojų jiems teikiamą paramą, nes ji padeda įveikti skurdžios buities keliamus sunkumus.

PAG-8 šiuo metu ruošiasi misijai Afganistane. Planuojama, kad PAG-8 lapkričio mėnesį pakeis Afganistano Goro provincijoje nuo pavasario savo užduotis vykdančią PAG-7 pamainą.