Pratybos "Baltijos dvasia 2008"
Antradienis, 09 Rugsėjo 2008 13:48

Šį savaitgalį, rugsėjo 14 d. prasidės tarptautinės taikos palaikymo pratybos „Baltijos dvasia 2008“ (Baltic Spirit08) Pagudonės poligone (Telšių r.). Tai didžiausios tarptautinės pratybos Lietuvoje šiais metais. Jose dalyvaus apie 800 karių iš penkių šalių: Danijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos ir Lietuvos. 

„Baltijos dvasia 2008“ pratybų tikslas – tobulinti tarptautinių pajėgų sąveikumą taikos rėmimo operacijų metu. Kariai planuos, veiks ir atliks panašias užduotis, kurias tenka vykdyti tarptautinių misijų metu. Jiems teks greitai reaguoti į susidariusias situacijas, priimti sprendimus, bendrauti su „aršiais“ vietiniais ir pan.

Šiose pratybose taip pat labai aktyviai dalyvaus ir mūsų kuopos kariai savanoriai - kariai vykdys CKB specialistų pareigas, dirbs spaudos centre, vertėjaus mokomosiose situacijose bei imituos civilius gyventojus ir įvairių organizacijų atstovus.

Pratybų „Baltic Spirit“ vėliava Lietuvoje bus iškelta jau trečią kartą. 2004 m. pratybos vyko Ignalinoje, 2006 m. – Klaipėdoje. Šiais metais pirmą kartą dalyvaus Estijos kariai.

Pratybas organizuoja Lietuvos ir Danijos karių savanorių pajėgos. Laisvalaikiu kariai planuoja aplankyti tris vietines Telšių miesto mokyklas, surengti miesto visuomenei fotografijų parodą „Lietuvos kariai Afganistane“ ir organizuoti bendrą šventę Telšių miesto ir rajono gyventojams.

Mūsų kuopos kariams informaciją dėl vykimo į pratybas suteiks kuopos intendas vrš. Jonas Sadauskas.